Looking for a large quantity of H3X07A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | H3X07A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | PDU |
| Technical Information | |
| Input Receptacles | IEC 530P7 |
| Output Receptacles | 15 x LS-26 |
| Power Description | |
| Input Voltage | 480 V AC |
| Output Voltage | 277 V AC |
| Power Rating | 13.20 kVA |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 32.4" |
| Width | 2" |
| Depth | 3.2" |
| Weight (Approximate) | 20 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | EU WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no H3X07A. Or Request a Quote below: