Looking for a large quantity of J9805A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | J9805A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Redundant Power Supply |
| Technical Information | |
| Modular | Yes |
| Power Description | |
| Output Power | 1.44 kW |
| Physical Characteristics | |
| Height | 1.7" |
| Width | 17.4" |
| Depth | 12.7" |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no J9805A. Or Request a Quote below: