Looking for a large quantity of P9Q62A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | P9Q62A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | PDU |
| Technical Information | |
| Input Receptacles | IEC 60A (3PH) |
| Output Receptacles |
12 x IEC 60320 C19 36 x IEC 60320 C13 |
| Power Description | |
| Input Voltage | 230 V |
| Output Voltage | 230 V |
| Power Rating | 17.30 kVA |
| Input Current | 48 A |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Vertical Rackmount |
| Height | 71.7" |
| Width | 2" |
| Depth | 4.4" |
| Weight (Approximate) | 27.10 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
RoHS WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no P9Q62A. Or Request a Quote below: