Looking for a large quantity of L2683A#B1G? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | L2683A#B1G |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Technical Information | |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Grayscale |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 50 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 50 |
| Media Size | 11.70" x 34" |
| ADF Capacity | 200 Sheets |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 13.3" |
| Width | 27.2" |
| Depth | 22" |
| Weight (Approximate) | 83 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no L2683A#B1G. Or Request a Quote below: