Looking for a large quantity of L2737A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | L2737A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Sheetfed Scanner |
| Technical Information | |
| Large Format | No |
| Optical Resolution | 600 dpi |
| Scan Color | Color |
| Color Depth | 48-bit |
| Grayscale Depth | 8-bit |
| Maximum Mono Scan Speed (ppm) | 20 |
| Maximum Color Scan Speed (ppm) | 20 |
| Maximum Mono Scan Speed (ipm) | 40 |
| Maximum Color Scan Speed (ipm) | 40 |
| Media Size |
A4 8.25" x 11.75" A5 8.30" x 5.80" Custom Size |
| ADF Capacity | 50 Sheets |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 6.5" |
| Width | 11.2" |
| Depth | 6.3" |
| Weight (Approximate) | 5.07 lb |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | China |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no L2737A. Or Request a Quote below: