Looking for a large quantity of 777262-B21? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 777262-B21 |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 120 GB |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | SATA |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Height | 1" |
| Width | 8.5" |
| Depth | 12" |
| Weight (Approximate) | 1.10 lb |
| Miscellaneous | |
| Device Supported | Server |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 777262-B21. Or Request a Quote below: