Looking for a large quantity of L3M57AA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | L3M57AA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | PCI Express |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | M.2 2260 |
| Height | 3" |
| Width | 2.7" |
| Depth | 0.3" |
| Weight (Approximate) | 2.56 oz |
| Miscellaneous | |
| Device Supported | Notebook |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | REACH |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no L3M57AA. Or Request a Quote below: