Looking for a large quantity of M1F73AA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | M1F73AA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 256 GB |
| Drive Performance | |
| Maximum Read Transfer Rate | 2.10 GB/s |
| Maximum Write Transfer Rate | 1.23 GB/s |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | PCI Express |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Weight (Approximate) | 3.90 oz |
| Miscellaneous | |
| Device Supported |
Desktop PC Workstation |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no M1F73AA. Or Request a Quote below: