Looking for a large quantity of C0H18SB? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | C0H18SB |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Tape Autoloader |
| Technical Information | |
| Number of Cartridge Slots | 8 |
| Number of Drives Installed | 1 |
| Drive Type | LTO-6 |
| Native Storage Capacity | 15 TB |
| Compressed Storage Capacity | 50 TB |
| Barcode Reader | Yes |
| Maximum Native Data Transfer Rate | 407.78 MB/s |
| Maximum Compressed Data Transfer Rate | 1019.45 MB/s |
| Encryption | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| SAS | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Rack Height | 1U |
| Height | 1.7" |
| Width | 18.9" |
| Depth | 31.7" |
| Weight (Approximate) | 25.04 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no C0H18SB. Or Request a Quote below: