Looking for a large quantity of C7T71AA? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | C7T71AA |
| Brand Name | HP |
| Product Type | USB Adapter |
| Technical Information | |
| Host Interface | PCI Express x1 |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 3 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Height | 4" |
| Width | 4.9" |
| Weight (Approximate) | 3.97 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no C7T71AA. Or Request a Quote below: