Looking for a large quantity of P8Y48A? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | P8Y48A |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Graphic Card |
| Processor & Chipset | |
| Chipset Manufacturer | NVIDIA |
| Chipset Line | Quadro |
| Chipset Model | M2000 |
| Memory | |
| Standard Memory | 4 GB |
| Memory Technology | GDDR5 |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | PCI Express 3.0 x16 |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPort Outputs | 4 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Cooler Type | Fan Cooler |
| Height | 4.4" |
| Width | 0.8" |
| Length | 6.6" |
| Weight (Approximate) | 12.80 oz |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported | PC |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no P8Y48A. Or Request a Quote below: