Looking for a large quantity of J9798AS? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | J9798AS |
| Brand Name | HP |
| Product Type | Wireless Access Point |
| Technical Information | |
| Wireless LAN Standard | IEEE 802.11n |
| Frequency Band |
2.40 GHz 5 GHz |
| Wireless Transmission Speed | 54 Mbit/s |
| Interfaces/Ports | |
| Ethernet Technology |
Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| PoE PD Port | Yes |
| VGA | No |
| HDMI | No |
| USB | No |
| Powerline | No |
| Management Port | No |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.5" |
| Width | 7.6" |
| Depth | 5" |
| Weight (Approximate) | 11.99 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no J9798AS. Or Request a Quote below: