Looking for a large quantity of 00AJ435? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 00AJ435 |
| Brand Name | Lenovo |
| Product Type | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 120 GB |
| Drive Performance | |
| Maximum Read Transfer Rate | 440 MB/s |
| Maximum Write Transfer Rate | 375 MB/s |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | SATA |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Drive Width | 3.5" |
| Height | 0.3" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 4" |
| Weight (Approximate) | 2.53 oz |
| Miscellaneous | |
| Device Supported | Server |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 00AJ435. Or Request a Quote below: