Looking for a large quantity of 2005B16? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 2005B16 |
| Brand Name | IBM |
| Product Type | Fibre Channel Switch |
| Interfaces/Ports | |
| Number of Fibre Channel Ports | 8 |
| Media & Performance | |
| Data Transfer Rate | 4.24 Gbit/s |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 16 |
| Expansion Slot Type | SFP |
| Management & Protocols | |
| Manageable | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Compatible Rack Unit | 1U |
| Height | 1.7" |
| Width | 16.9" |
| Depth | 12.1" |
| Weight (Approximate) | 8.80 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 2005B16. Or Request a Quote below: