Looking for a large quantity of INF-SPTZ-2? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | INF-SPTZ-2 |
| Brand Name | InFocus |
| Product Type | Surveillance Camera |
| Display & Graphics | |
| Image Sensor Type | CMOS |
| Color Supported | Color |
| Effective Camera Resolution | 2.1 Megapixel |
| Video | |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Lens | |
| Minimum Focal Length | 3.50 mm |
| Maximum Focal Length | 42.30 mm |
| Optical Zoom | 12x |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Physical Characteristics | |
| Height | 6.3" |
| Width | 9.4" |
| Depth | 5.7" |
| Weight (Approximate) | 5.50 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no INF-SPTZ-2. Or Request a Quote below: