Looking for a large quantity of DESSL-16GD07SCADB? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | DESSL-16GD07SCADB |
| Brand Name | InnoDisk |
| Product Type | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 16 GB |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | SATA |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | Disk-on-a-module (DOM) |
| Height | 0.3" |
| Width | 1.2" |
| Depth | 1.3" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no DESSL-16GD07SCADB. Or Request a Quote below: