Looking for a large quantity of SL9U3-06? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Processor | |
| 64 Bit Support | Yes |
| Cooling Device | No |
| Virtualization Technology Support | Yes |
| Processor - Essentials | |
| Brand | Intel |
| Core Model Type/ProcNo. | T5600 |
| Core Stepping | L2 |
| CPU ID String | 06F2h |
| Manufacturing Technology | 65 nm |
| Part No. | SL9U3-06 |
| Processor Code Name | Merom |
| Processor Type | Mobile |
| Series | Core2 Duo Mobile Processor |
| Performance | |
| # of Cores | 2 |
| # of Threads | 2 |
| Clock Speed | 1.83 GHz |
| Front Side Bus / QuickPath Interconnect | 667 MHz |
| L2 Cache Size | 2 MB |
| Thermal Power | 34 Watts |
| VID Voltage Range | 1.0375V - 1.300V |
| Processor - Package | |
| CPU Socket Type | PGA478 |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SL9U3-06. Or Request a Quote below: