Looking for a large quantity of BX80538T1350? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Processor | |
| 64 Bit Support | No |
| Cooling Device | No |
| Virtualization Technology Support | No |
| Processor - Essentials | |
| Brand | Intel |
| Core Model Type/ProcNo. | T1350 |
| Core Stepping | C0 |
| CPU ID String | 0X6E8 |
| Manufacturing Technology | 65 nm |
| Part No. | BX80538T1350 |
| Processor Code Name | Yonah |
| Processor Type | Mobile |
| Series | Core Solo Processor |
| Performance | |
| # of Cores | 1 |
| # of Threads | 1 |
| Clock Speed | 1.86 GHz |
| Front Side Bus / QuickPath Interconnect | 533 MHz |
| L2 Cache Size | 2 MB |
| Thermal Power | 31 Watts |
| VID Voltage Range | 1.1625V - 1.30V |
| Processor - Package | |
| CPU Socket Type | PGA478 |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no BX80538T1350. Or Request a Quote below: