Looking for a large quantity of BX80531P200G128? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Processor | |
| 64 Bit Support | No |
| Cooling Device | No |
| Virtualization Technology Support | No |
| Processor - Essentials | |
| Brand | Intel |
| Core Stepping | E0 |
| Manufacturing Technology | 180 nm |
| Part No. | BX80531P200G128 |
| Processor Code Name | Willamette |
| Processor Type | Desktop |
| Series | Celeron Processor |
| Performance | |
| # of Cores | 1 |
| # of Threads | 1 |
| Clock Speed | 2.00 GHz |
| Front Side Bus / QuickPath Interconnect | 400 MHz |
| L2 Cache Size | 128 KB |
| VID Voltage Range | 1.75V |
| Processor - Package | |
| CPU Socket Type | PGA478 |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no BX80531P200G128. Or Request a Quote below: