Looking for a large quantity of BX80523KX400512? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Processor | |
| 64 Bit Support | No |
| Cooling Device | No |
| Virtualization Technology Support | No |
| Processor - Essentials | |
| Brand | Intel |
| Core Stepping | B0 |
| CPU ID String | 652 |
| Manufacturing Technology | 250 nm |
| Part No. | BX80523KX400512 |
| Processor Code Name | Drake |
| Processor Type | Server |
| Series | Pentium II Xeon Processor |
| Performance | |
| # of Cores | 1 |
| Clock Speed | 400 MHz |
| Front Side Bus / QuickPath Interconnect | 100 MHz |
| L2 Cache Size | 512 KB |
| Thermal Power | 30.8 Watts |
| VID Voltage Range | 2V |
| Processor - Package | |
| CPU Socket Type | Slot 2 |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no BX80523KX400512. Or Request a Quote below: