Looking for a large quantity of BLKD54250WYB? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | BLKD54250WYB |
| Brand Name | Intel |
| Product Type | Desktop Motherboard |
| Processor & Chipset | |
| Chipset Manufacturer | Intel |
| Integrated Processor | |
| Integrated Processor Manufacturer | Intel |
| Integrated Processor Type | Core i5 |
| Integrated Processor Model | i5-4250U |
| Memory | |
| Number of Memory Slots | 2 |
| Memory Form Factor | SoDIMM |
| Maximum Memory | 16 GB |
| Memory Speed Supported |
1.60 GHz 1.33 GHz |
| Memory Technology | DDR3 SDRAM |
| I/O Controller | |
| Controller Type | Serial ATA |
| Audio | |
| Audio Channels | 7.1 |
| Network & Communication | |
| Gigabit Ethernet | Yes |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 2 |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of USB Ports | 4 |
| Number of USB 3.0 Ports | 4 |
| HDMI | Yes |
| DisplayPort | Yes |
| Onboard Interfaces | |
| Number of SATA Interfaces | 1 |
| Total Number of Onboard USB Ports | 2 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Ultra Compact |
| Width | 4" |
| Depth | 4" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no BLKD54250WYB. Or Request a Quote below: