Looking for a large quantity of WC7600-10000S? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | WC7600-10000S |
| Brand Name | Netgear |
| Product Type | Wireless LAN Controller |
| Interfaces/Ports | |
| Ethernet Technology |
10 Gigabit Ethernet Ethernet Fast Ethernet Gigabit Ethernet |
| PoE (RJ-45) Port | No |
| VGA | No |
| HDMI | No |
| USB | Yes |
| Powerline | No |
| Management Port | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor |
Desktop Rack-mountable |
| Height | 1.7" |
| Width | 16.9" |
| Depth | 17.3" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no WC7600-10000S. Or Request a Quote below: