Looking for a large quantity of SR2101003? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SR2101003 |
| Brand Name | Nortel |
| Product Type | Router |
| Interfaces/Ports | |
| Total Number of Ports | 3 |
| Management Port | Yes |
| Media & Performance | |
| Carrier Supported | T-carrier/E-carrier |
| Broadband Transmission Technology | ADSL2+ |
| I/O Expansions | |
| Number of Total Expansion Slots | 1 |
| Network & Communication | |
| Network Technology |
10/100Base-TX ISDN BRI (S/T) T1/E1 |
| Ethernet Technology | Fast Ethernet |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Desktop |
| Height | 1.3" |
| Width | 8.6" |
| Depth | 6.5" |
| Weight (Approximate) | 1.50 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SR2101003. Or Request a Quote below: