Looking for a large quantity of P1076? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Model | |
| Manufacturer | NVIDIA |
| Manufacturer Part # | P1076 |
| Performance | |
| Product Type | Desktop Graphics Card |
| Chipset Manufacturer | NVIDIA |
| GPU Model | Nvidia Quadro 1000M |
| GPU Clock Speed | 700 MHz |
| Memory Size | 2 GB |
| Type of Memory | DDR3 |
| Data-Width of Memory | 128-bit |
| Memory Clock Speed | 900 MHz |
| Interface | PCI Express x16 |
| Connectors/Ports | VGA |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no P1076. Or Request a Quote below: