Looking for a large quantity of P672? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Model | |
| Manufacturer | NVIDIA |
| Manufacturer Part # | P672 |
| Performance | |
| Product Type | Desktop Graphics Card |
| Chipset Manufacturer | NVIDIA |
| GPU Model | GeForce GTX 460 |
| GPU Clock Speed | 975 MHz |
| Memory Size | 1 GB |
| Type of Memory | GDDR5 |
| Data-Width of Memory | 256-bit |
| Memory Clock Speed | 1800 MHz |
| Interface | PCI Express x16 |
| Connectors/Ports | DVI |
| Other Information | |
| Additional Information | , |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no P672. Or Request a Quote below: