Looking for a large quantity of IT3RSK41MT320-0800? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | IT3RSK41MT320-0800 |
| Brand Name | OCZ Storage Solutions |
| Product Type | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 800 GB |
| Drive Performance | |
| Maximum Read Transfer Rate | 540 MB/s |
| Maximum Write Transfer Rate | 480 MB/s |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | SATA |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Drive Width | 2.5" |
| Height | 0.4" |
| Width | 2.7" |
| Depth | 3.9" |
| Weight (Approximate) | 3.60 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no IT3RSK41MT320-0800. Or Request a Quote below: