Looking for a large quantity of V621031XJ000? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | V621031XJ000 |
| Brand Name | Olympus |
| Product Type | AC/DC Charger |
| Technical Information | |
| AC Plug | Yes |
| USB | Yes |
| Charging Time | 3.50 Hour |
| Power Description | |
| Input Voltage |
110 V AC 220 V AC 5 V DC |
| Battery Information | |
| Battery Size Supported | Proprietary Battery Size |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.4" |
| Width | 0.9" |
| Depth | 3.5" |
| Weight (Approximate) | 2.30 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no V621031XJ000. Or Request a Quote below: