Looking for a large quantity of 77-30726? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 77-30726 |
| Brand Name | OtterBox |
| Product Type | Underwater Case |
| Product Information | |
| Printed Design/Pattern/Texture | Marine Plaid |
| Physical Characteristics | |
| Exterior Material | Plastic |
| Durability |
Water Proof Screen Protector Scratch Resistant Screen Protector Smudge Resistant Screen Protector Fingerprint Resistant Interior Dust Resistant Interior Debris Resistant Interior Crush Proof Damage Resistant |
| Height | 5.5" |
| Width | 3" |
| Depth | 0.7" |
| Weight (Approximate) | 3.91 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | iPhone |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 77-30726. Or Request a Quote below: