Looking for a large quantity of AWHE120WPJ? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | AWHE120WPJ |
| Brand Name | Panasonic |
| Product Type | Network Camera |
| Display & Graphics | |
| Image Sensor Type | MOS |
| Color Supported | Color |
| Effective Camera Resolution | 2.2 Megapixel |
| Video | |
| Maximum Video Resolution | 1920 x 1080 |
| Lens | |
| Minimum Focal Length | 4.50 mm |
| Maximum Focal Length | 90 mm |
| Optical Zoom | 20x |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Interfaces/Ports | |
| HDMI | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Ceiling Mount |
| Height | 9" |
| Width | 7.1" |
| Depth | 8.7" |
| Weight (Approximate) | 6.61 lb |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no AWHE120WPJ. Or Request a Quote below: