Looking for a large quantity of WVCF314L? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | WVCF314L |
| Brand Name | Panasonic |
| Product Type | Surveillance Camera |
| Technical Information | |
| Night Vision Distance | 65.62 ft |
| Display & Graphics | |
| Image Sensor Type | CCD |
| Color Supported |
Color Monochrome |
| Lens | |
| Minimum Focal Length | 2.80 mm |
| Maximum Focal Length | 10 mm |
| Optical Zoom | 3.6x |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Dome |
| Height | 4.2" |
| Weight (Approximate) | 13.76 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no WVCF314L. Or Request a Quote below: