Looking for a large quantity of PCGCS4DS? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | PCGCS4DS |
| Brand Name | Patriot Memory |
| Product Type | Induction Charger |
| Technical Information | |
| USB | Yes |
| Power Description | |
| Input Voltage | 5 V DC |
| Output Voltage | 5 V DC |
| Battery Information | |
| Battery Size Supported | Proprietary Battery Size |
| Physical Characteristics | |
| Height | 5.4" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 0.5" |
| Weight (Approximate) | 5.28 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no PCGCS4DS. Or Request a Quote below: