Looking for a large quantity of PCFSD1URWG? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | PCFSD1URWG |
| Brand Name | Patriot Memory |
| Product Type | AC Adapter |
| Technical Information | |
| Device Supported |
Smartphone Gaming Console Camera GPS Device USB Device |
| Power Description | |
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage | 120 V AC |
| Maximum Output Current | 1 A |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2.5" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 1.8" |
| Weight (Approximate) | 1.76 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no PCFSD1URWG. Or Request a Quote below: