Looking for a large quantity of 07189-PG? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 07189-PG |
| Brand Name | Digital Treasures |
| Product Type | DVD-Writer |
| Technical Information | |
| Maximum DVD Write Speed | 8x |
| Maximum DVD Rewrite Speed | 8x |
| Optical Media Supported | DVD±R/±RW |
| Media Layer Supported | Double-layer |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Color | Navy Blue |
| Form Factor | External |
| Height | 3" |
| Width | 6.5" |
| Depth | 8" |
| Weight (Approximate) | 1 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 07189-PG. Or Request a Quote below: