Looking for a large quantity of MDN-Q2000D? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| Model | |
| Manufacturer | PNY |
| Manufacturer Part # | MDN-Q2000D |
| Performance | |
| Product Type | Desktop Graphics Card |
| Chipset Manufacturer | NVIDIA |
| GPU Model | NVIDIA Quadro 2000D |
| GPU Clock Speed | 625 MHz |
| Memory Size | 1 GB |
| Type of Memory | GDDR5 |
| Data-Width of Memory | 128-bit |
| Memory Clock Speed | 1.3 GHz |
| Max Resolution | 2560x1600 |
| Interface | PCI Express x16 |
| Connectors/Ports |
DVI VGA |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no MDN-Q2000D. Or Request a Quote below: