Looking for a large quantity of VCQK5200SYNC-PB? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | VCQK5200SYNC-PB |
| Brand Name | PNY |
| Product Type | Graphic Card |
| Technical Information | |
| API Supported |
OpenGL 4.5 DirectX 11.2 DirectCompute 5.0 OpenCL |
| Number of Monitors Supported | 4 |
| Processor & Chipset | |
| Chipset Manufacturer | NVIDIA |
| Chipset Line | Quadro |
| Chipset Model | K5200 |
| Memory | |
| Standard Memory | 8 GB |
| Memory Technology | GDDR5 |
| Bus Width | 256 bit |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | PCI Express 3.0 x16 |
| DisplayPort | Yes |
| Number of DisplayPort Outputs | 2 |
| DVI | Yes |
| Total Number of DVI Outputs | 2 |
| Dual Link DVI Supported | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Slot Space Required | Dual |
| Form Factor | Plug-in Card |
| Card Height | Full-height |
| Cooler Type | Fan Cooler |
| Height | 4.3" |
| Length | 10.4" |
| Miscellaneous | |
| Platform Supported | PC |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no VCQK5200SYNC-PB. Or Request a Quote below: