Looking for a large quantity of 7200-64650-001? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 7200-64650-001 |
| Brand Name | Polycom |
| Product Type | Video Conference Equipment |
| Technical Information | |
| ITU-T Recommendation | SIP |
| Video | |
| Maximum Frame Rate | 30 fps |
| Network & Communication | |
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Interfaces/Ports | |
| VGA In | Yes |
| HDMI In | Yes |
| HDMI Out | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| USB | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Number of HDMI Inputs | 1 |
| Number of HDMI Outputs | 2 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor |
Wall Mountable Tabletop |
| Height | 4.8" |
| Width | 10.1" |
| Depth | 5.9" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 7200-64650-001. Or Request a Quote below: