Looking for a large quantity of ANT-P702707? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | ANT-P702707 |
| Brand Name | Premiertek |
| Product Type | Antenna |
| Technical Information | |
| Directivity | Directional |
| Frequency Band Type | UHF |
| Frequency | 698 MHz to 2.70 GHz |
| Antenna Gain | 7 dBi |
| Interfaces/Ports | |
| Connector Type | N-Type |
| Physical Characteristics | |
| Height | 8.1" |
| Width | 7.1" |
| Depth | 1.7" |
| Form Factor | Wall Mount |
| Weight (Approximate) | 1.05 lb |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage |
Cellular Network Wireless Data Network |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no ANT-P702707. Or Request a Quote below: