Looking for a large quantity of VA2600GZSAIE? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | VA2600GZSAIE |
| Brand Name | Promise |
| Product Type | Video Surveillance Station |
| Technical Information | |
| Connectivity Technology | Wired |
| System Components | Network Video Recorder |
| Storage | |
| Hard Drive | 2 TB |
| Video | |
| Video Formats |
H.264 MPEG JPEG |
| Maximum Resolution | 2048 x 1536 |
| Frame Rate | 30 |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Number of VGA Out | 1 |
| HDMI | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Height | 5.1" |
| Width | 17.6" |
| Depth | 18.1" |
| Weight (Approximate) | 35.05 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no VA2600GZSAIE. Or Request a Quote below: