Looking for a large quantity of DKX2-101-V2? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | DKX2-101-V2 |
| Brand Name | Raritan |
| Product Type | KVM Switchbox |
| Technical Information | |
| Number of Computers Supported | 1 |
| Video | |
| Maximum Video Resolution | 1600 x 1200 |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| USB | Yes |
| VGA | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 2 |
| Number of USB Ports | 2 |
| Number of VGA Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Rack-mountable |
| Height | 0.9" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 3.7" |
| Weight (Approximate) | 6.72 oz |
| Miscellaneous | |
| Country of Origin | Taiwan |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no DKX2-101-V2. Or Request a Quote below: