Looking for a large quantity of 911-0303-VP02? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | 911-0303-VP02 |
| Brand Name | Ruckus Wireless |
| Product Type | Antenna |
| Technical Information | |
| Directivity | Omni-directional |
| Frequency | 2.40 GHz to 5 GHz |
| Antenna Gain | 3 dBi |
| Interfaces/Ports | |
| Connector Type | RP-SMA |
| Physical Characteristics | |
| Height | 3.8" |
| Form Factor | Direct Mount |
| Weight (Approximate) | 0.35 oz |
| Miscellaneous | |
| Application/Usage | Indoor |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no 911-0303-VP02. Or Request a Quote below: