Looking for a large quantity of SLSCF3800? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SL-SCF3800 |
| Brand Name | Samsung |
| Product Type | Paper Tray |
| Technical Information | |
| Media Capacity | 1 x 520 Sheet |
| Total Media Capacity | 520 |
| Media Size |
A4 - 8.27" x 11.69" A5 - 5.83" x 8.25" A6 ISO B5 JIS B5 Executive Letter Oficio Folio Legal Statement Custom Size |
| Media Type |
Plain Paper Thin Paper Recycled Paper Thick Paper Card |
| Physical Characteristics | |
| Height | 5.8" |
| Width | 14.4" |
| Depth | 17.4" |
| Weight (Approximate) | 11.57 lb |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SLSCF3800. Or Request a Quote below:
Refurbished Printers are sold with a 30-day replacement warranty only. All sales are final.
These are sold in bulk packaging and toner is not included.