Looking for a large quantity of MZ-N5E120BW? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | MZ-N5E120BW |
| Brand Name | Samsung |
| Product Type | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 120 GB |
| Drive Performance | |
| Maximum Read Transfer Rate | 540 MB/s |
| Maximum Write Transfer Rate | 500 MB/s |
| Buffer | 512 MB |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | SATA |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | M.2 |
| Height | 0.9" |
| Width | 3.2" |
| Depth | 0.1" |
| Weight (Approximate) | 4.16 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no MZ-N5E120BW. Or Request a Quote below: