Looking for a large quantity of SDE-3004N? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SDE-3004N |
| Brand Name | Samsung |
| Product Type | Video Surveillance System |
| Technical Information | |
| Number of Channels | 4 |
| Connectivity Technology | Wired |
| System Components |
Digital Video Recorder Camera |
| Storage | |
| Hard Drive | 500 GB |
| Video | |
| Video Formats | H.264 |
| Video System |
NTSC PAL |
| Maximum Resolution | 704 x 576 |
| Frame Rate | 120 |
| Camera | |
| Maximum Camera Resolution | 649 x 583 |
| Network & Communication | |
| Ethernet | Yes |
| Interfaces/Ports | |
| USB | Yes |
| Total Number of Audio In Ports | 1 |
| Total Number of Audio Out Ports | 1 |
| Number of VGA Out | 1 |
| Physical Characteristics | |
| Height | 2" |
| Width | 10" |
| Depth | 8.4" |
| Weight (Approximate) |
3.48 lb - Digital Video Recorder 10.58 oz - Camera |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | WEEE |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SDE-3004N. Or Request a Quote below: