Looking for a large quantity of SNB3002? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SNB3002 |
| Brand Name | Hanwha Techwin |
| Product Type | Network Camera |
| Display & Graphics | |
| Image Sensor Type | Super HAD CCD |
| Color Supported |
Color Monochrome |
| Video | |
| Video Formats |
Motion JPEG MPEG-4 H.264 |
| Maximum Video Resolution | 704 x 480 |
| Network & Communication | |
| Connectivity Technology | Cable |
| Interfaces/Ports | |
| Network (RJ-45) | Yes |
| Physical Characteristics | |
| Form Factor | Box |
| Height | 2.4" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 5.4" |
| Weight (Approximate) | 14.88 oz |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
Eco Mark EU RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SNB3002. Or Request a Quote below: