Looking for a large quantity of SDLLOC6R-020T-5CA1? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SDLLOC6R-020T-5CA1 |
| Brand Name | SanDisk |
| Product Type | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 2 TB |
| Drive Performance | |
| Maximum Read Transfer Rate | 500 MB/s |
| Maximum Write Transfer Rate | 500 MB/s |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | SAS |
| Drive Interface Standard | 6Gb/s SAS |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Drive Width | 2.5" |
| Height | 3" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 3.9" |
| Weight (Approximate) | 9.44 oz |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SDLLOC6R-020T-5CA1. Or Request a Quote below: