Looking for a large quantity of SDCFXPS-016G-A46? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SDCFXPS-016G-A46 |
| Brand Name | SanDisk |
| Product Type | CompactFlash |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 16 GB |
| Memory Speed | 1067x |
| Maximum Read Speed | 160 MB/s |
| Maximum Write Speed | 150 MB/s |
| Physical Characteristics | |
| Width | 1.4" |
| Thickness | 129.9 mil |
| Length | 1.7" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SDCFXPS-016G-A46. Or Request a Quote below: