Looking for a large quantity of SDCFXS-064G-A46? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SDCFXS-064G-A46 |
| Brand Name | SanDisk |
| Product Type | CompactFlash |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 64 GB |
| Memory Speed | 400x |
| Maximum Read Speed | 120 MB/s |
| Maximum Write Speed | 60 MB/s |
| Physical Characteristics | |
| Width | 1.4" |
| Thickness | 100 mil |
| Length | 1.7" |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification |
EU RoHS REACH |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SDCFXS-064G-A46. Or Request a Quote below: