Looking for a large quantity of SDMSATA-512G-G25? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SDMSATA-512G-G25 |
| Brand Name | SanDisk |
| Product Type | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 512 GB |
| Drive Performance | |
| Maximum Read Transfer Rate | 550 MB/s |
| Maximum Write Transfer Rate | 500 MB/s |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | mini-SATA |
| Drive Interface Standard | SATA/600 |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Form Factor | Plug-in Module |
| Height | 0.1" |
| Width | 1.2" |
| Depth | 2" |
| Miscellaneous | |
| Device Supported |
Tablet Notebook |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SDMSATA-512G-G25. Or Request a Quote below: