Looking for a large quantity of SDDR-95-07? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | SDDR-95-07 |
| Brand Name | SanDisk |
| Product Type | Flash Reader |
| Technical Information | |
| Memory Card Supported |
xD-Picture Card SmartMedia |
| Interfaces/Ports | |
| Host Interface | USB |
| Physical Characteristics | |
| Height | 0.7" |
| Width | 2.4" |
| Depth | 3.2" |
| Form Factor | External |
| Miscellaneous | |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Certification | RoHS |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no SDDR-95-07. Or Request a Quote below: