Looking for a large quantity of ST800FM0063? Call us at (800) 821-3354 or Request a Quote below and one of our sales representative will get in touch with you very soon.
| General Information | |
| Manufacturer Part Number | ST800FM0063 |
| Brand Name | Seagate |
| Product Type | Solid State Drive |
| Technical Information | |
| Storage Capacity | 800 GB |
| Network & Communication | |
| Wireless LAN | No |
| Interfaces/Ports | |
| Drive Interface | SAS |
| Drive Interface Standard | 12Gb/s SAS |
| Physical Characteristics | |
| Drive Type | Internal |
| Height | 0.3" |
| Width | 2.8" |
| Depth | 4" |
Please call at (800) 821-3354 and one of our representative will be happy to assist you with part no ST800FM0063. Or Request a Quote below: